%50'ye varan indirimli kitaplar için takipte kalın. WhatsApp iletişim hattımız için tıklayın!

Uygun fiyat, aynı gün kargo, hızlı teslimat!

İndirim!

Paragrafın Şifresi Dil Bilgisi Konu Anlatımlı Soru Bankası Paragrafın Şifresi Yayıncılık

117,70-23% İndirim

Kargoya Teslim Süresi: 1 gün
Stok kodu: 9786058295810 Kategoriler:
Kısa Bilgi

Paragrafın Şifresi – TYT Dil Bilgisi KA SB

Açıklama

Paragrafın Şifresi Dil Bilgisi Konu Anlatımlı Soru Bankası Paragrafın Şifresi Yayıncılık

Paragrafın Şifresi Dil Bilgisi Konu Anlatımlı Soru Bankası Paragrafın Şifresi Yayıncılık
 
ÖNSÖZ
Değerli Öğrenciler,
ÖSYM’nin yaptığı tüm sınavlarda (YGS, LYS, KPSS, ALES) dil bilgisi bölümünden gelen sorular belirleyici bir rol üstlenmektedir. Türkçenin biçimsel özelliklerinin kavranmasına yönelik olarak sorulan dil bilgisi soruları Türkçenin gramer özelliklerini ayrıntılı olarak sorgulayan sorulardan oluşmaktadır.
Sınavlarda daha çok tek parça üzerinden birden fazla dil bilgisi konusunu kapsayan bu sorular, dil bilgisi konularına bütün olarak hâkim olmayı gerektirmektedir.
Paragrafın Şifresi kitaplarının anlamsal kapsamını tamamlayıcı olan Dil Bilgisi kitabımız bu alanda eksiği olan öğrencilerimizin kendilerine güven duymalarını sağlayacak kolay öğretimi esas almaktadır.
Dil bilgisi kitabımız, dil bilgisine yeni bir bakış kazandırarak ihtiyaca tam cevap veren karşılaştırmalı öğrenmeyi temel almıştır. Dil bilgisinde birbirine karıştırılan birçok konuyu karşılaştırmalı olarak öğrenecek ve bu bilgileri zihninizde ayrıştırıp kolayca soru çözümleri yapacaksınız.
Kitabımız hazırlanırken yenilenen müfredat kapsamında, 2017 Türk Edebiyatı Müfredatı incelenmiş ve müfredatın öngördüğü “metne ve türe dayalı” dil bilgisi öğretimi esas alınmıştır. ÖSYM’nin yaptığı tüm sınavlarda sorulan dil bilgisi soruları incelenmiştir. Konu anlatım bölümlerinde konuları kavramak için gerekli ipuçları verilmiş ve geçmiş yıllarda çıkan sorular çözümlü örnek soru olarak yer almıştır.
Paragrafın Şifresi Dil Bilgisi, iki ana bölümden oluşuyor. Birinci bölümde dil bilgisi konuları ayrı başlıklar altında ele alınmış; her konu, çözümlü testler ve çıkmış sorularla desteklenmiştir. Konuların daha iyi kavranması için sadece işlenen konu ile ilgili 20’şer soruluk iki test hazırlandı. İlk 20 soru kolay test, ikinci 20 soru orta-zor test şeklinde seviyelendirildi. Kitabın ikinci bölümü ise bir soru bankasıdır;  karma testlerle konuları pekiştirebileceğiniz ve ÖSYM soru tipleriyle benzer hazırlanmış tek soruda birden fazla konuyu soran alt başlıklı sorular bu bölümde sizlerin çözümüne sunuldu.
Paragrafın Şifresi kitaplarının farklı öğretim teknik ve modellerini Dil Bilgisi kitabında da bulacağınıza inanıyor, Türkçe bölümünde beklediğiniz başarıya ulaşacağınızı umut ediyoruz. Başarı dileklerimizle…
Unutmayalım;
“Dil bilgisi öğrenilmez, keşfedilir.”

Mehmet Vicdan
Paragrafın Şifresi Yayınları
Özellikler Değerlendirmeler

Değerlendirmeler

Değerlendirme yaparak müşterilerimize yardımcı olmaya ne dersiniz?

Paragrafın Şifresi Dil Bilgisi Konu Anlatımlı Soru Bankası Paragrafın Şifresi Yayıncılık için şimdi değerlendirme zamanı
İletişim
ACCOUNT
Favoriler
Favoriler
Giriş
Parola Sıfırlama

Şifreni mi unuttun? lütfen kullanıcı adınızı ya da e-posta adresinizi girin. E-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmak için bir bağlantı alacaksınız.

Başa Dön
Arrow

Paragrafın Şifresi Dil Bilgisi Konu Anlatımlı Soru Bankası Paragrafın Şifresi Yayıncılık

117,70

Sepet 0

Favorilere eklendi!